Squash budowa - Jaką funkcję spełnia piasek kwarcowy w ścianach kortu squash 'a ASB ?
Wszystkie ściany systemowych kortów squash 'a ASB prócz naturalnie szklanej ściany tylnej wypełnione są wysuszonym ogniem piaskiem kwarcowym.
Podczas swoich przemyśleń nad projektem nowatorskiego kortu squash 'a, Horst Babinsky zastanawiał się w jaki sposób uniknąć od lat znanych, dokuczliwych problemów nieodłącznie związanych z 50 letnią, przestarzałą technologią budowy betonowych kortów squash 'a. Efekt tych przemyśleń przerósł wszelkie oczekiwania. Firma ASB wyprodukowała pierwszy i jedyny do dziś kort squash 'a na świecie, w którym piłka odbija się z jednakową dynamiką na całej powierzchni ścian. Dodatkowo osiągnięto znaczne ograniczenie natężenia dźwięku podczas gry (do 80% w stosunku do kortów squash'a oferowanych przez pozostałych producentów), a to wszystko dzięki zastosowaniu piasku kwarcowego jako materiału wypełniającego ściany boczne i frontową kortu squash'a ASB. Próby przeprowadzane z wypełnieniem innego rodzaju materiałem niestety nie były zadowalające. Piasek kwarcowy okazał się jedynie właściwym i najdoskonalszym rozwiązaniem.
Wypełnienie ścian kortu squash 'a piaskiem kwarcowym wymagało stworzenia konstrukcji, która podoła temu zadaniu. Horst Babinsky skonstruował jedyny na świecie system budowy kortów squash 'a spełniający te wymogi. Jak doskonały jest to system niech świadczy fakt, że żadnej innej firmie na świecie nie udało się dotychczas powielić tej technologii. Użytkownikom kortów squash 'a budowanym w systemie panelowym znane są problemy związane z różnicą w dynamice odbicia piłki w zależności od punktu trafienia w ścianę kortu. Również natężenie dźwięku w korcie zbudowanym z paneli jest nieporównywalnie większe. Próbuje się co prawda wypełniać ściany kortów panelowych wszelkimi innymi materiałami zastępczymi, jednak nie przynosi to pożądanego efektu, a często wręcz stanowi zagrożenie dla samej konstrukcji poprzez wilgoć która kondensuje się w ścianach w wyniku zastosowania takich rozwiązań.
Piasek kwarcowy użyty jako wypełnienie ścian w systemowych kortach squash 'a ASB zapewnia tym samym wyjątkowy, dotychczas nieosiągalny w żadnym innym systemie budowy kortów squash 'a komfort i przyjemność gry. Dzięki kortom ASB, gra w squash'a od wielu już lat zyskała nową jakość dla jej uczestników.
Czy kort squash 'a ASB posiada certyfikaty WSF - World Squash Federation (Światowej Federacji Squasha)?
Każdy typ kortu squash 'a ASB posiada certyfikat World Squash Federation. Systemowy kort squash 'a ASB, kort squash 'a typu Rainbow i wszystkie typy szklanych kortów squash 'a ASB. Certyfikat WSF posiadają również: zdrowa podłoga ASB, ściany przesuwne i obrotowa, oraz szklana ściana tylna, a także Sensitive Tin ASB.
Wszystkie typy kortów squash 'a ASB oraz wszystkie elementy dodatkowe użyte do ich budowy są zgodne z bardzo ostrymi normami niemieckich przepisów budowlanych.
ASB Squash Courts jako jedyna firma budująca korty squasha na świecie otrzymuje od lat certyfikat World Squash Federation na przesuwne ściany
Korty squash 'a produkcji ASB są niezwykle bezpiecznymi konstrukcjami przyjaznymi dla zdrowia zawodników uprawiających squash zarówno rekreacyjnie jak i zawodowo.
Certyfikaty World Squash Federation dla ASB na budowę kortów squasha w 2009
Certyfikaty World Squash Federation (WSF) dla ASB na budowę kortów squasha w 2010
Certyfikaty World Squash Federation (WSF) dla ASB na budowę kortów squasha w roku 2011
Certyfikaty World Squash Federation (WSF) dla ASB na budowę kortów squasha w roku 2012-2013
13.pdf
Wymiary wewnętrzne kortu do gry w squash
Rysunek przedstawia prawidłowe wymiary wewnętrzne kortu do gry w squash wg. przepisów WSF (World Squash Federation)
Squash wymiary -
UWAGA DLA ARCHITEKTA!: przedstawione na rysunku wymiary nie odpowiadają właściwym wymiarom instalacyjnym kortu squash’a ASB. W celu uzyskania właściwych wymiarów projektowych kortu squash ASB w formacie dwg (cad) prosimy Państwa o kontakt z naszą firmą.
Kompletnych informacji projektowych udzielamy biurom architektonicznym bezpłatnie
Budowa kortu squash,a - jak długo trwa budowa jednego kortu squash'a ASB ?
Budowa kortu squash'a ASB trwa średnio 8 dni. Czas budowy kortu squash'a ASB uzależniony jest od ilości i rodzaju elementów wyposażenia dodatkowego montowanych podczas budowy.
Squash budowa – czy możliwa jest renowacja kortu ASB?
Korty squash’a ASB posiadają wyjątkową w tej branży cechę, którą stanowi możliwość renowacji ścian. Mimo niezwykłej trwałości i niezawodności kortów squash’a ASB, możliwość renowacji ścian pozwala w łatwy i stosunkowo tani sposób przy użyciu prostych narzędzi zmienić kolory w korcie. Białe ściany można więc przemalować na kolor niebieski, zielony lub łososiowy, ewentualnie zastosować kombinację wielu kolorów.
Każdy klub Squash – Fitness podobnie jak chociażby dyskoteka, powinien po kilku latach działalności zadbać o odświeżenie wnętrz. Możliwość pomalowania ścian kortów squash’a ASB w inne kolory będzie w tym wypadku jednym z elementów efektownego i taniego przeprowadzenia zmian na dużych powierzchniach klubu.
Squash budowa - czy możliwa jest renowacja kortów techniką ASB w klubie posiadającym ściany kortów squash'a zbudowanych w innej niż ASB technologii?
Renowacja kortów squash'a posiadających ściany zbudowane w innej od ASB technologii jest oczywiście możliwa przy użyciu techniki ASB.
Najczęstszym przypadkiem będą wówczas korty squash’a budowane zarówno w tradycyjnej technologii ścian tynkowanych, jak i budowane w technologii innych firm. Podczas remontu kortów wykorzystujemy technologię ASB System 40 – zależną od ścian konstrukcyjnych oraz technologię ASB System 100 – niezależną od ścian budynku. Zastosowanie odpowiedniej technologii zależne jest od aktualnych warunków projektowych.
Squash budowa – jak prawidłowo zaplanować część sportowo-rekreacyjną obiektu z uwzględnieniem czterech kortów squash’a ASB?
Większość Inwestorów w naszym kraju nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak istotną kwestią jest właściwe planowanie obiektu sportowo rekreacyjnego, w którym zamierzają wybudować korty squash’a. Brak tej podstawowej wiedzy wśród inwestorów jest główną przyczyną niewłaściwego planowania, a w konsekwencji mniejszej popularności klubu w stosunku do okolicznych ośrodków squash’a zaplanowanych wg sprawdzonych projektów.
Przykładowy projekt rozmieszczenia kortów squash’a ASB w klubie jest tylko jednym z wielu możliwych rozwiązań, które możemy Państwu polecić.
Gorąco zapraszamy polskich Architektów do współpracy z naszą firmą w kwestii planowania obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Squash budowa – jakie wymiary posiada kort squash’a ASB budowany w systemie zależnym 40?
Ściany kortów squash’a ASB budować możemy w dwóch systemach - zależnym i niezależnym od ścian budynku. Obie technologie budowy koru squash’a ASB można oczywiście ze sobą łączyć. Poniższy rysunek przedstawia wymiary kortu squash’a ASB w systemie 40.
Squash budowa – jakie wymiary posiada kort squash’a ASB budowany w systemie niezależnym 100?
Poniższy rysunek przedstawia wymiary instalacyjne kortu squash’a ASB w niezależnym od ścian budynku systemie 100.
Jakie kolory posiadają korty squasah’a ASB Rainbow?
Korty typu Rainbow ASB Squash Court posiadają kolory umożliające komfortową obserwację piłki podczas gry. Występują następujące kombinacje kolorów:
1. Łososiowy + zielony
2. Niebieski + zielony
Squash budowa – czy możliwy jest demontaż kortu squasha ASB i ponowny montaż w innym miejscu?
Wielu inwestorów planujących budowę własnego klubu squash’a w obiekcie dzierżawionym zadaje nam często pytanie, czy możliwy jest demontaż ścian kortu squash’a ASB i ponowna jego budowa w innym miejscu.
Ogólnie wiadomo, że podpisanie umowy gwarantującej inwestorowi wieloletnią (10-20 lat) dzierżawę obiektu na początkowo korzystnych warunkach nie jest kwestią oczywistą. Poza tym inwestor po np. 7 latach dzierżawy może dojść do wniosku, że przeprowadzka do innego obiektu przyniesie mu w perspektywie większe korzyści finansowe. Zasadniczym wówczas pytaniem będzie – czy można zabrać ze sobą korty ASB za które już raz się zapłaciło. W przypadku szklanych ścian kortu squash’a problemu nie widzi nawet laik, ale czy możliwy jest demontaż i ponowny montaż ścian systemowych?
Kort squash’a ASB jest jedynym kortem na rynku (poza oczywiście kortami całkowicie szklanymi), który można zdemontować i zamontować w innym miejscu.
Po odessaniu piasku kwarcowego ściany systemowe kortów ASB pocięte zostaną na elementy o wielkości umożliwiającej wyprowadzenie ich na zewnątrz klubu. Odtworzenie kortu squash’a ASB w nowym miejscu nie stanowi żadnego problemu, a prace wykończeniowe (klejenie, szpachlowanie, pokrycie ścian nową warstwą zewnętrzną) zagwarantują inwestorowi jakość nowo wybudowanych kortów squash’a ASB.
Koszt demontażu i ponownego montażu kortów squash’a ASB wynosi w zależności od istniejących warunków od 15 - 25% kosztu budowy nowych kortów.
Squash budowa - czy możliwe jest umieszczenie drzwi wejściowych do kortu squash’a ASB w ścianie bocznej?
Czasem zdarza się, że z powodu braku odpowiedniej ilości miejsca inwestor musi zrezygnować ze szklanej ściany tylnej zastępując ją ścianą ASB w systemie 40 montowaną bezpośrednio do murowanej ściany pomieszczenia. W takim przypadku szklane drzwi wejściowe do kortu squash’a umieszczamy w jednej ze ścian bocznych. Nie ma przy tym znaczenia, czy ściana boczna kortu squash’a będzie wykonana w systemie 40 lub 100 ASB. Szklane drzwi wejściowe ASB można również umieścić w tynkowanej ścianie bocznej kortu.
Boczne szklane drzwi wejściowe do kortu squash'a ASB będą alternatywą w przypadku pomieszczeń nie posiadających odpowiedniej długości a tym samym możliwości zainstalowania w korcie szklanej ściany tylnej.
Dzięki perfekcyjnie dopasowanej specjalnej ramie drzwiowej, szklane drzwi wejściowe umieszczone w bocznej ścianie kortu squash'a ASB nie wpływają na obraz gry. Piłka po odbiciu od ściany frontowej trafiając na ścianę boczną, w żadnym przypadku nie zmienia kierunku lotu, gwarantując zawodnikom pełną satysfakcję podczas gry.
Squash budowa – czy można poza squash’em uprawiać inne sporty w korcie ASB?
Możliwość prowadzenia w kortach squash’a ASB innych zajęć jest ogromnym walorem tej technologii. Boczne ściany przesuwne umożliwiają utworzenie z kilku kortów jednego dużego pomieszczenia gwarantującego możliwość uprawiania np. badmintona, czy halowej piłki nożnej. Inną możliwością będzie prowadzenia zajęć fitness na powierzchni 128, 192, 256 czy np. 384m2 i większej w zależności od ilości użytych do budowy kortów squash’a ASB ścian przesuwnych.
Hotele, gospodarstwa agroturystyczne i kluby posiadające wyłącznie jeden kort squash’a ASB mogą zainstalować w nim tablicę do gry w koszykówkę. Takie rozwiązanie zapewni hotelom itp. wynajem kortu squash’a ASB również w godzinach braku zainteresowania klientów obiektu squash’em.
Tablicę ASB umożliwiającą grę w kosza najkorzystniej będzie zamontować ponad jedną ze ścian bocznych kortu. Elektrycznie sterowany mechanizm umożliwia klientom obiektu łatwe jej opuszczanie i podnoszenie ograniczając przy tym pracę obsługi klubu do minimum.
Tablica ASB do gry w koszykówkę będzie doskonałym uzupełnieniem oferty klubu posiadającego jeden i więcej kortów squash'a ASB.